Ostatni etap V -tego spływu ekologicznego Jermaka

To już piąty rok naszego spływu, który systematycznie czyści Drawę. Podjęliśmy to wyzwanie pięć lat temu zaniepokojeni brakiem reakcji naszej gminy na gwałtownie pogarszający się stan sanitarny naszego sztandarowego szlaku turystycznego. Spływ zawsze zaczyna się wczesną wiosną, kiedy zieleń nie zasłania jeszcze leżących w rzece i na jej brzegach śmieci. Trwa trzy weekendy bo dzielimy ten spływ na trzy odcinki aby solidnie wykonać swą robotę. Nasza akcja spotyka się od samego jej początku z dużym odzewem i dzięki temu teraz, po pięciu latach systematycznej pracy widzimy poprawę czystości naszej wspaniałej rzeki. Tydzień temu zakończyliśmy ostatni etap tegorocznego spływu i chcielibyśmy podziękować wszystkim dotychczasowym uczestnikom, wszystkich naszych spływów za ich postawę i wkład w oczyszczanie rzeki. Akcję będziemy kontynuować tak długo aż nasze władze zrozumieją w końcu potrzebę tej pracy i przejmą od nas obowiązek dbania o czystość rzeki i wizerunku naszej gminy.