Na wodzie

Zajęcia na wodzie rozpoczynamy bardzo wczesną wiosna Ekologicznym Spływem Drawą.

To trzy weekendy na rzece, których zamiarem jest wyrwanie się z zimowego letargu a przy okazji oczyszczenie rzeki z zeszłorocznych pozostałości po turystach.

 

Treningi i szkolenia żeglarskie zaczynają się już pod koniec kwietnia i trwają do końca października, o ile dopisuje pogoda.

 

Regaty. Załogi naszych jachtów regatowych startują w różnych regatach w kraju i za granicą. Klub organizuje również imprezy sportowe na naszym akwenie.

 

Match Racing. Od sezonu 2013 wprowadziliśmy do naszych zajęć nową formę współzawodnictwa na wodzie – Match Racing lub po polsku Regaty Meczowe. Te fascynujące pojedynki w formule 1: 1 pod czujnym okiem sędziów podążających za walczącymi załogami staja się coraz bardziej popularną formą wyścigów żeglarskich. Klub nasz wystawi do tego celu dwa jachty Windjammer 550, na pokładach których wszyscy chętni będą mogli popróbować swych sił w regatach meczowych. W sezonie 2014 zaczynamy klubową punktację a zwycięzca regat w całym sezonie otrzyma klubową nagrodę.

 

Szkolenie na stopnie żeglarskie. Jednym z głównych celów naszego klubu jest poszerzenie rzeszy żeglarzy z uprawnieniami, szczególnie w naszym rejonie. W tym celu będziemy prowadzili zajęcia szkoleniowe, które będą zakończone egzaminami prowadzonymi przez egzaminatorów Polskiego Związku Żeglarskiego. Egzaminy organizować będziemy zawsze na koniec sezonu, jak również na jego początku, o ile zajdzie taka potrzeba.

 

Wyprawy i biwaki żeglarskie. W sezonie organizowane będą wypady klubowe na naszym jeziorze jak i również na inne akweny. Pływając razem poznamy pobliskie akweny, poprawimy swe zdolności nawigacyjne a także będziemy mieli okazje do fantastycznej zabawy.

 

Zakończenie sezonu to tradycyjnie już Regaty o Błękitną Wstęgę Lubia i Regaty o Puchar Jermaka. Zakończenie sezonu żeglarskiego wiążecie z rychłym rozpoczęciem sezonu lodowego. Właśnie nabyliśmy pierwsze bojery dla naszego klubu i jesteśmy pewni, że nie będzie on ostatni i razem spędzimy wiele fantastycznych dni na lodzie.

 

Żegluj z nami, i latem i zimą!!!

Polski