Szkolenia i imprezy żeglarskie

Organizujemy obozy żeglarskie, które ukierunkowane są na to, aby ich uczestnicy uzyskali podstawowy patent żeglarski. W weekendy prowadzimy kursy żeglarskie. Już po sześciu spotkaniach można przystąpić do egzaminu na patent żeglarski na stopnie żeglarza jachtowego!
 


WYBIERZ TO CO NAJLEPSZE:

Doskonalsza wersja Mazur
Wieś leży ok. 4 km od Drawska Pomorskiego w samym centrum Pojezierza Drawskiego nad jeziorem Lubie. Nasze ogromne jeziora: Drawskie, Lubie, Wielimie, Pile; oraz setki mniejszych są ciągle czyste, urocze i nie ma tu tłumów oraz hałasu typowego dla jezior Mazurskich. Urozmaicony krajobraz, ogromne połacie lasu, mnóstwo wody to raj dla wielbicieli turystyki wodnej. Nasze rzeki są idealne do spływów.

Opieka wybitnych instruktorów

Podwyższamy standardy
Przystań jest wyposażona w nowoczesne sanitariaty z natryskami, do dyspozycji uczestników poza sprzętem żeglarskim są rowery, canoe, łodzie, wędki itd.
Szkolenia prowadzimy na klasycznych Omegach, kabinowych jachtach Windjammer 550 i większych jachtach jak np.: klasy 730.
Znakomite wyżywienie przygotowywane przez naszego nepalskiego kucharza, oraz wiele dodatkowych atrakcji i imprez dopełniają obraz naszego obozu.


Poznaj naszą niepowtarzalną ofertę szkoleń weekendowych, oraz obozów żeglarskich:

WEEKENDOWE SZKOLENIA ŻEGLARSKIE

Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi lubiących działać szybko i zdecydowanie, pragnących zaoszczędzić czas, przygotowaliśmy weekendowe szkolenia żeglarskie.
Już tylko 6 weekendów może zaowocować patentem żeglarskim! W okresie maj - wrzesień prowadzimy kilka niezależnych kursów na stopnie żeglarza jachtowego. Opcja ta nie wymaga odwiedzania nas w kolejne weekendy.

Wybierz sam czas, w którym będziesz się szkolił. Minimum wymagane do egzaminu to 90 godzin szkolenia na wodzie oraz pozytywna opinia instruktora. Teorię kursanci muszą opanować samodzielnie na podstawie skryptów opracowanych przez nas. Konsultacje odbywają się w trakcie szkoleń praktycznych, po zajęciach na wodzie. Egzaminy są przeprowadzane kilka razy w ciągu lata.

CENY:
OBOZY ŻEGLARSKIE po 15 miejsc od 14 lat
Opłata egzaminacyjna wynosi 150zł. Cena kursu to 1599 zł i obejmuje wyżywienie, zakwaterowanie w domkach, szkolenie, ubezpieczenie, materiały szkoleniowe.
Opcja bez wyżywienia i zakwaterowania to 999 zł. W takim wypadku polecamy odwiedzenie nas całą rodziną i zakwaterowanie na polu namiotowym.


W roku 2011 ze względów na rozbudowę obiektu nie prowadzimy obozów żeglarskich.
Zapraszamy za rok!

OBÓZ ŻEGLARSKI W GUDOWIE - PROGRAM

Ten obóz to fantastyczna przygoda, która pamięta się do końca życia!

Dzień:
1. Organizacja, podział na wachty, impreza zapoznawcza
2. Poznawanie sprzętu, pierwsze pływanie, zajęcia teoretyczne
3. - 12. Treningi, zajęcia teoretyczne, dodatkowe atrakcje
13. Egzamin, ognisko pożegnalne + chrzest żeglarski
14. Rozdanie certyfikatów obozowych, pożegnanie, wyjazd

Grupa jest dzielona na 4-osobowe wachty. Typowy dzień szkoleniowy polega na zajęciach na wodzie i szkoleniu teorii dla 12-tu wacht. Jedna wachta jest wachtą służbową i pozostaje w obozie a dwie pozostałe biorą udział w zajęciach dodatkowych:
- wycieczka nad morze
- spływ Drawą
- zawody wędkarskie na łowisku pstrągów
- gry terenowe
- wycieczka rowerowa

Udział w zajęciach dodatkowych uczestnicy wybierają indywidualnie, według własnych upodobań.
Zajęcia obowiązkowe kończą się o godz. 17.00, a uczestnicy po spożyciu posiłku mają do wyboru:
- czas wolny
- plaża i kąpiel
- dodatkowe zajęcia na wodzie
- wyprawa na zakupy do sklepów w Drawsku Pom.
- wędkowanie

Dzień kończy wieczorne ognisko i uczestnicy udają się na spoczynek o godz. 22.00.
W trakcie trwania obozu urządzimy wiele imprez sportowych:
- wyścigi rowerowe
- wyścigi łodziami
- rycerski turniej wodny
- turniej siatkówki plażowej
- regaty żeglarskie

Obóz kończy się egzaminem na stopień żeglarza jachtowego

CENY:
OBOZY ŻEGLARSKIE po 30 miejsc od 14 lat
Cena obozu to jedyne 1399 PLN. Przedpłata w kwocie 420 PLN musi zostać wpłacona na nasz rachunek najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem obozu, aby zagwarantować miejsce w wybranym terminie. Przedpłaty nie będą zwracane w przypadku rezygnacji na krócej niż 21 dni przed rozpoczęciem.

RABATY:
Udzielamy zniżki w kwocie 200 PLN wszystkim wpłacającym przedpłatę do końca kwietnia bieżącego roku, tegorocznym maturzystom, studentom z pełnymi wpisami w indeks, oraz wszystkim ze średnią powyżej 5,0.
Nie ma możliwości łączenia zniżek i promocji.

Do zobaczenia pod żaglami!
Polski